fbpx

8 Instagram novinek pro rok 2022

8 Instagram novinek pro rok 2022

Instagram je dynamicky měnící se platformou a už z daleko není tím, co býval. Zaměřuje se teď především na video obsah a přizpůsobuje ho jeho uživatelům. Důvod je jasný, vede boj s konkurenčním TikTokem. Jaké novinky si pro vás Instagram přichystal? Připravili jsme si pro vás ty, které by vám určitě neměly uniknout.

Funkce Remix u všech videích

V březnu 2021 Instagram představil funkci Remix, díky které se dala vytvořit reakce na Reels ve formě videa. Jak na to? U videa zvolte nabídku “…” > Remixovat tuto sekvenci. Oba spoty se pak přehrají vedle sebe.

Pro velký úspěch Remixu se Instagram rozhodl tuto funkci aplikovat do všech typů videí. Rozšíří se tím tak možnosti, jak zapojit diváky a získávat nová publika. 

Sdružení videí do Reels

Jelikož už Instagram dávno není pouze aplikací pro sdílení fotografií, rozšiřuje funkce Reels! Ikonu Reels aktuálně najdete uprostřed v dolní nabídce . Mohli jste si všimnout, že Instagram zrušil IGTV a přesunul dlouhá videa do Reels, do kterých chce postupně sloučit všechny video formáty a dále Reels rozvíjet. Můžete se tak těšit na další obsah zaměřený na videa.

Plánování livestreamu i na Instagramu

Plánování živých přenosů je možné již od října 2021, co bude tedy novinkou? Nové zobrazení seznamu plánovaných live streamů přímo na profilu tvůrce, konkrétně pod popiskem profilu (BIO). Při kliknutí na plánovaný livestream se vám ukáže vyskakovací okno s informacemi a také s možností připomenutí. Živých videí budete moci plánovat, kolik chcete, navíc vám to pomůže zvýšit povědomí a získávat nová publika!

Pomoc tvůrcům obsahu vydělávat

Ačkoli je Instagram jednou z celosvětově nejoblíbenějších platforem sociálních médií, je jen tak dobrý, jak dobří jsou jeho tvůrci. Proto Instagram v roce 2022 vytváří další způsoby, jak dobré tvůrce odměnit. A tak se v tomto roce objeví celá řada nových produktů pro monetizaci. To je pro kreativce dobrá zpráva a situace win-win i pro Instagram.

Vertikální přepínání Stories

Instagram testuje nové listování mezi příběhy. Z původního horizontálního swajpování by se mohlo nově přejít na swajpování vertikální (nahoru a dolů), které je mnohem přirozenější. Videoformáty zažívají velký boom a Instagram o tom moc dobře ví. V listopadu 2021 proto prodloužil délku příběhů na 60s bez přerušení a přemýšlí nad dalšími novinkami.

Libovolné uspořádání příspěvků ve feedu

Tato možnost je aktuálně v testování, ale funkcionalita by měla uživatelům umožnit libovolně si uspořádat mřížku ve feedu. Kdy tato změna nastane? To zatím nevíme, ale těšíme se na ni!

 

Snížení dosahu příspěvků, které mohou porušovat pravidla

Příspěvky, které podle Instagramu “pravděpodobně” obsahují šikanu, různé projevy násilí a nenávisti či dezinformace, byly doposud odsunuty ve feedu hlavních příspěvků dolů na nízké pozice. Nyní se však zavádí úplně nová opatření. Pokud Instagram odhalí příspěvky porušující pravidla, výrazně omezí jejich dosah v rámci příspěvků i příběhů. Systémy se budou dívat například na to, zda je popisek podobný popisku, který dříve porušoval pravidla. Tyto změny se týkají však pouze jednotlivých příspěvků, nikoli účtů celkově. Změna proběhne také u řazení příspěvků v kanálu feedů. Pokud systémy na základě vaší historie nahlašování obsahu předpoví, že příspěvek pravděpodobně nahlásíte, zobrazíme jej ve vašem feedu níže.

 

Připnutí příspěvků

Další novinkou, která Instagram v tomto roce čeká je možnost připnutí vybraných příspěvků v horní části mřížky, tak jak je to doposud možné u Facebooku.

Zaujali vás tyto novinky? Nezapomeňte nás sledovat na našich sociálních sítích, ať vám nic neuteče.

Další články...