fbpx

Eighty8
- Jak jsme pomohli k meziročnímu růstu o 400 %

Zadání: Už jste slyšeli o Eighty8? Vždy o krok popředu a se skvělým brandem. Když jsme se poprvé na projekt podívali, byli jsme nadšení, že jej budeme moci komunikovat právě my. Spolupráci si užíváme i po roce, během kterého jsme firmě Eighty8 dopomohli k 400% meziročnímu růstu. A jak se to povedlo i přes to, že nám Facebook a Google bodl kudlu do zad?

Obsah případové studie:

Strategie a proč to bez ní nejde

Než se do něčeho pustíme, je potřeba položit základní kámen – marketingovou strategii. Na začátku každé spolupráce se klientů ptáme, jestli již nějakou slušně zpracovanou strategii mají nebo ne. Podle toho se pak naše spolupráce odvíjí. V tomto případě jsem strategii tvořili od 0. Cílem bylo jasně stanovit, kterým směrem se společně vydáme, kde nám komunikace bude nejlépe fungovat a stanovit jasně dané cíle.

 

Strategie je klíčová a měl by ji mít každý. Bez strategie je bitva předem prohraná a v marketingu to platí dvojnásob. Odpoví vám na základní otázky jako například:

Kvalitní obsah

Samozřejmostí dnešní doby jsou sociální sítě a kvalitní obsah. Ten dosavadní byl konzumován spíše “fanoušky” marihuany a to jsme potřebovali změnit. Eighty8 není značka pouze pro uživatelé THC a jiných psychotropních látek, ale pro širokou veřejnost, která si chce ulevit od každodenního stresu. Navíc je to stylovka.

Chtěli jsme tedy oslovit i další uživatele jako například sportovce, muzikanty, podnikatele, apod. A jelikož placená inzerce těchto produktů na FB a IG není povolena, rozhodli jsme se navázat spolupráci s řadou sportovců, jako je Šárka Pančochová, Kristian Nguyen, Tomáš Zejda a další. Ti nám pomohli s tím, abychom ukázali, že jsou CBD produkty vhodné i pro sportovce a také byli hlavní silou při vytváření autentického obsahu na sociální sítě. Svět snowboardingu, skateboardingu a dalších se navíc skvěle hodí k brandu Eighty8, který by měl působit stejně svěže a cool jako adrenalinové sporty. Naším cílem navíc bylo, aby si s nimi zákazníci produkty Eighty8 podvědomě spojovali a měli z nich stejnou radost, jako mají z toho, že si vyjedou zajezdit na skatu.

Krátká videa (Reels) - trend sociálních sítí

Rádi se držíme toho, co aktuálně funguje nejvíce. Vytvořili jsme řadu krátkých videí a pomocí kolaborací propojili s našimi influencery. To nám pomohlo znásobit dosah a zapojit tak fanoušky influencerů. Tady máte pár z nich:

SEO v hlavní roli

Po SEO auditu jsme zjistili, že web je absolutně nepoužitelný a vyhledávače jej téměř nevidí. Tak jsme se zaměřili na pár on-page faktorů, které jsme byli schopni v administraci upravit a také se svezli na trendu HHC (Co je to HHC?), které začalo být velmi populární. Web jsme zoptimalizovali primárně pro něj a výsledky se dostavily během pár dní. (viz. graf). Nyní web navštěvují stovky lidí denně a to primárně organicky.

 

Chystáme SEO věnovat daleko více kapacity a věříme, že náš kolega Daniel brzy přijde s konkrétnější případovkou. Pokud si ji nechcete nechat ujít, zaregistrujte se k našemu odběru newsletteru.

Meta zakazuje propagaci, ale ne pro nás

Facebook i Google zakazuje inzerovat jakýkoliv obsah spojený s konopím. Nicméně jsme hledali cesty tak dlouho, než se nám povedlo jednu najít. Vytvořili jsme zcela separátní web, který měl sloužit primárně jako lifestylový magazín a blog pro členy Eighty8 týmu. Nicméně jsme jej využili k vytvoření informační landing page, která se zmiňovala pouze o HHC, které Meta ještě nezakázala. Využili jsme příležitosti, a tak nám běží kampaně do dnes.

E-mail marketing

E-mail marketingu stále neodzvonilo. Jak jsme již psali v případové studii Řeznictví u Bobra, stále je to velmi účinný marketingový nástroj, který může “za pár korun” přinášet retenční nákupy. U Eighty8 tomu není jinak. Díky mailovým kampaním, se nám daří zákazníky přimět znovu navštívit web a opakovaně nakoupit.

A co bude dál?

Tento rok nás čeká řada výzev! Určitě tak nechceme usnout na vavřínech a komunikaci bychom rádi posunuli o pořádný kus dále. Navíc nás čeká to nejdůležitější – expanze do Evropy! Co vše se v Eighty8 chystá, prozradil Patrik Girgle v PR článku pro E15. Přejeme pěkné čtení a zdar i vašemu podnikání.

Patrik
Girgle

Eighty8

S Woxem jsme se rozhodli spolupracovat po velmi dlouhém a rozsáhlém výběru vhodné marketingové agentury. Vyžadovali jsme osobitý přístup k naší společnosti, navnímání naší filozofie práce se značkou a pochopení cesty, kterou se ubíráme. Ve Woxu jsme našli partnera, který dokáže k zákazníkovi přistupovat přesně takto. Nejen díky tomu, ale i přes množství komplikací spojených s povahou našich výrobků je nám Igor a Woxo pevnou oporou v cestě za našimi sny.

5/5

Nezávazně poptat

Po-Pá 8-16 hodin

Napište

Za zeptání nic nedáte