fbpx

Koronavirus: Statistiky… hledanosti!

Urszula Fukalová

Koronavirus, COVID-19, respirátory… To jsou pojmy, které teď všichni používáme víc, než bychom chtěli. Samozřejmě se není čemu divit, ale tento článek přeci jen nemá být o pandemii koronaviru jako takové, ale o tom, jak to vypadá s koronavirem na internetu. Konkrétně bychom vám pro zajímavost chtěli ukázat, jak to vypadá se statistikou hledanosti zmíněných a dalších souvisejících pojmů ve vyhledávačích Google a Seznam.

Koronavirus, COVID-19

Na Googlu je možné nahlédnout do statistik do konce ledna, ale i tak jsou čísla zajímavá. V lednu byl pojem “koronavirus” zadán do vyhledávače celkem 673 000 krát. Drtivá většina z toho byla přes mobil. Přikládáme i přehledný graf vývoje hledanosti za časové období jednoho roku. 

Koronavirus statistiky hledanosti Google

Seznam nepřekvapil a objem vyhledávání pojmu “koronavirus” je podstatně menší. Výhodou Seznamu ale je, že dokáže zobrazit i velice aktuální statistiky. V březnu k 15.3. Byl počet vyhledávání již přes 80 tisíc.

Koronavirus-Seznam

U pojmu COVID-19 nám Google nebyl schopen statistiky vyplivnout, ale pravděpodobně se jednalo o pouhou technickou chybu. Ověříme za pár dnů a případně čísla doplníme. Jak to vypadá na Seznamu můžete vidět v grafu níže.

Seznam Covid 19

Roušky a respirátory

Z našeho pohledu jsou tato čísla opravdu enormní. Jak na Googlu, tak na Seznamu.  V lednu na Googlu téměř 160 000 vyhledávání pojmů a rouška, respirátor ffp3 a respirátor. 

Google rouška respirátor

V lednu byl počet vyhledávání těchto pojmů na Seznamu přibližně 30 000, nicméně máme už i statistiky za únor a nárůst zde byl rapidní. Jak to bude tedy v únoru vypadat na Googlu, to snad ani nemusíme vysvětlovat… 

Ze zvědavosti jsme se na Seznamu ještě mrkni na srovnání hledanosti klíčových slov “rouška” a “rouška proti koronaviru”. Čísla a jejich poměr jsou opět zajímavá.

Seznam - rousky, rousky proti koronaviru

PornHub, Netflix

Chtěli jsme se i schválně mrknout, jak vypadají statistiky hledanosti služeb, které teď dle většiny mají žně. Podívali jsme se primárně na PornHub a Netflix. Ani u jedné ze služeb nebyl výrazný skok po propuknutí pandemie koronaviru. Nárůst je tam sice patrný, ale ten spíš připisujeme rozsáhlým kampaním obou společností. Na druhou stranu ale nepopíráme jejich aktuální vytíženost :).

Netflix na Googlu  (statistiky pro PornHub nebyly dostupné)

netflix google

Seznam – netflix a pornhub

Seznam - netflix a pornhub

Pokud byste si chtěli zkrátit dlouhou chvíli doma a podívat se na další vyhledávací dotazy, které vás zajímají, mrkněte na nástroje pro přehled vyhledávacích dotazů přímo od vyhledávačů:

Seznam nástroj pro přehled vyhledávacích dotazů

Google nástroj pro přehled vyhledávacích dotazů

Vývoj hledanosti budeme průběžně sledovat a zveřejňovat další zajímavá čísla. 


Poznámka: Jak vidíte, dnes lze poměrně snadno získat přehled o tom, jak se na internetu chová třeba i vaše cílová skupina. Pokud byste chtěli poradit, jak z dostupných statistik vytěžit maximum,
spojte se s námi. Rádi pro vás vypracujeme analýzu klíčových slov, vypracujeme obsahovou strategii, zrevidujeme vámi používaná klíčová slova na webu.

Další články...