Nechcete se hned pouštět do e-shopu, ale prodávat rovnou prostřednictvím Facebooku? Tak to pro vás máme skvělou zprávu – „Oddíl pro obchod“.

Nedávno Facebook představil novinku, která určitě potěší začínající podnikatele a rozhodně nejen ty. Nová sekce „Obchod“  podpoří prodej rovnou z vaší Facebook stránky.

Co „Facebook Obchod“ nabízí?

Jednoduché nahrávání produktů a informací
K tomu, abyste na vaši stránku nahráli produkty a začali je prodávat, nepotřebujete žádné složité katalogy produktů ani nic podobného.  Každou položku jednoduše přidáte, popíšete a můžete začít prodávat.  Facebook také nabízí možnost vytvářet varianty produktů, což se zejména hodí například pokud prodáváte trika v různých velikostech apod.

Uspořádání do kategorií
Nemusíte mít strach, že váš obchod bude vypadat chaoticky. Veškerý sortiment je možné rozdělit do kolekcí.

Správa objednávek
Celý proces probíhá na Facebooku, což znamená, že veškerou správu provádíte na své stránce. Můžete objednávky potvrzovat, rušit anebo vracet peníze.

Sdílet
Produkty můžete sdílet na své zdi a podpořit tak organické šíření.

Propagovat
Samozřejmostí je, že obchod můžete finančně podpořit. Naservírovat vašemu  „cílovému publiku“ a zvýšit tak šanci  na prodej.

Analyzovat
A jak si stojíte? Zjistíte jednoduše díky analýze, kterou Facebook nabízí.

Stripe

Pro zpracování plateb si Facebook vybral ke spolupráci společnost Stripe. Nemusíte se bát, při vytváření sekce „Obchod“ budete vyzváni, abyste si u nich založili účet, ale tím to končí. Veškeré transakce budete spravovat právě na vaší FB stránce.

POZOR! Je tady však jedná nepříjemnost. Po označení objednávky jako „odeslána“ si Stripe naúčtuje 2,9% z ceny objednávky + 30 centů za transakci.

facebook-marketplace

Jak na to?

Je to velice jednoduché. Postupujte podle následujících kroků:

  • Na své stránce klikněte na „Přidat oddíl pro obchod“ (levý sloupec) 
  • Ještě jednou odkliknete „Přidat oddíl pro obchod“
  • Odsouhlasíte obchodní podmínky
  • Zadáte firemní adresu a e-mail
  • Pokud již máte účet Stripe, propojte účty a pokud ne, klikněte na Odeslat
  • Obdržíte mail ze služby Stripe, který vás navede dále

Více naleznete v nápovědě na Facebooku

Facebook Obchod zdaleka nenahradí klasický e-shop, ale je to cesta jak začít, popřípadě zvýšit prodej vašeho stávajícího e-shopu.

Přijde vám to složité? Obraťte se na nás …

Kontaktujte nás